Сьогодні, 9 липня, у місті Хмельницький відбувся регіональний захід — «Інвестиційне меню від Хмельниччини на державних аукціонах», організований АТ «Прозорро.Продажі». Учасниками події стали понад пів сотні представників громад, місцевий бізнес, аграрії краю, представники Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України.
Такі заходи відбуваються у різних регіонах та, за словами організаторів, є стимулом для налагодження якісної співпраці бізнесу, громад і держави для стимулювання інвестиційної діяльності і, як наслідок, кращого наповнення бюджетів громад і держави.
Із вітальним словом до учасників звернувся заступник голови Хмельницької обласної ради Валентин Соколюк. Він зауважив, що Хмельницька облрада теж є користувачем «Прозорро.Продажі». Запевнив, що усі обговорення і конструктивні дискусії у рамках заходу будуть спрямовані на те, щоби якісно, прозоро, чесно і відкрито реалізовувати активи громад із максимальною користю.
Василь Новачок, заступник міського голови Хмельницької міської ради, вітаючи учасників, наголосив, що вже сотні об’єктів комунальної власності громади передані в оренду завдяки інструменту онлайн-аукціонів. За його словами, цей спосіб гарно зарекомендував себе і дозволив значно поповнити міську казну завдяки конкурентним торгам і відсутності можливих зловживань учасників аукціонів.
Виконавча директорка Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Крупа наголосила, що такий захід є важливим, адже для розвитку громад і залучення у них бізнесу, що сплачуватиме податки у державний і місцеві бюджети, інвестування має бути максимально прозорим, доступним та привабливим.
— На Хмельниччині реалізуються низка інвестиційних проєктів, зокрема в сфері енергоефективності, будівництва, інфраструктури. Область активно використовує систему електронних аукціонів, зокрема «Прозорро.Продажі». Це відкриває широкі можливості для інвесторів, адже система забезпечує прозорість, доступність, широкий вибір об’єктів, юридичну захищеність та конкурентність торгів, — наголосила вона.
Модерувала захід Тетяна Медвецька, експертка по роботі з користувачами АТ «Прозорро.Продажі «. Вона зауважила, що громадам важливо знаходити інвесторів, успішно реалізовувати державні і комунальні земельні й майнові активи. Тож наголосила, що захід стане комунікаційним майданчиком між бізнесом і органами місцевого самоврядування для ефективної співпраці.
Під час зібрання обговорювали:
-
якими активами володіє Хмельниччина (нерухомість, оренда ділянок сільгосппризначення, земля під забудову тощо) та коли ці обʼєкти зʼявляться на державних онлайн-аукціонах «Прозорро.Продажі»;
-
як місцевий чи релокований бізнес можуть взяти участь в онлайн-аукціонах;⠀
-
які можливості для підприємців відкривають прозорі торги.
Представлення електронної торгової системи АТ «Прозорро.Продажі» й презентацію можливостей, які дає електронна торгова система, охарактеризував Григорій Легенченко,
технічний директор, член Правління АТ «Прозорро.Продажі «.
Зокрема йшлося про те, що цьогоріч у системі „Прозорро.Продажі“ відбулось 242 аукціони щодо об’єктів на Хмельниччині від 56 організаторів із реалізації комунальної власності. Дохід від них склав 86,176 млн грн.
Найпопулярніші напрямки аукціонів на Хмельниччині:
-
65,1% — земельні торги:
-
33,7% — мала приватизація;
-
1,2% — оренда державного і комунального майна.
У десятку лідерів за доходами від аукціонів серед громад Хмельниччини увійшли: Шепетівська, Полонська, Ізяславська, Хмельницька, Нетішинська, Волочиська міські ради, Староушицька і Теофіпольська селищні ради, Розсошанська сільська рада і Хмельницька облрада.
Інвестиційно привабливі об'єкти державної власності Хмельниччини учасникам презентувала Ольга Лазуткіна, начальниця відділу приватизації, управління державним майном та корпоративними правами держави РВ ФДМУ по Вінницькій та Хмельницькій областях.
Вона повідомила, що за період дії воєнного стану на Хмельниччині приватизовано 54 об’єкта. До держбюджету спрямовано 104,6 млн грн.
За цей же період від оренди держмайна у бюджет країни сплачено 15 млн 662 тисячі гривень.
За її словами, такі показники говорять про те, що приватизація і оренда державного майна цікава для бізнесу.
Про земельний банк на Хмельниччині й найчастіші помилки учасників під час земельних аукціонів державної власності розповіла Тетяна Щербань, заступниця генерального директора ТОВ «Земельний банк».
Слово надали і представникам громад, які поділились досвідом успішної участі в онлайн-аукціонах «Прозорро.Продажі» та розповіли про актуальні пропозиції, що незабаром з’являться для прозорих торгів. Юлія Озійчук представила успішні практики Красилівської громади, а Василь Новачок розповів про досвід Хмельницького.
Особливості роботи електронного оператора у сфері закупівель та державних аукціонів презентувала представниця електронного оператора ПП «Полонекс « Марина Капітон.
Підсумком заходу став блок питань і відповідей та обмін думками щодо перспектив розвитку системи онлайн-аукціонів.
Коментарі