Правоохоронці Хмельниччини викрили групу осіб, причетних до незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон України.
У ході оперативних заходів встановлено, що двоє 18-річних молодиків, усвідомлюючи заборону на виїзд за межі України чоловіків призовного віку під час дії воєнного стану, з корисливих мотивів організували незаконне переправлення військовозобов’язаних до Республіки Молдова поза офіційними пунктами пропуску.
За даними слідства, підозрювані здійснювали попередню підготовку «клієнтів»: надавали інструкції щодо екіпірування та маршрутів руху. Надалі чоловіків організовано доставляли до Кам’янця-Подільського, звідки в об’їзд контрольних постів перевозили до прикордонної зони.

Залежно від обстановки, незаконне переправлення здійснювали через берегову лінію річки Дністер або через прикордонні населені пункти Хмельницької та Чернівецької областей, зокрема із використанням плавзасобів.
Вартість таких «послуг» становила 7 тисяч доларів США з однієї особи.
Слідчі Кам’янець-Подільського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України — незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів або організованою групою.
Обом фігурантам оголошено про підозру. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.
Коментарі