Передплата наперед та фішингові посилання — це одні з найрозповсюдженіших способів, за допомогою яких шахраям вдається заволодіти коштами своїх жертв. Потрапити у пастку до аферистів можуть як і ті, хто продає в мережі товари, так і ті, хто купує.
Так, 29-річна жителька обласного центру хотіла продати в інтернеті сукню, розмістивши оголошення на одному із популярних сайтів. Шахрай під виглядом покупця написав жінці у месенджері й повідомив, що має намір придбати товар. Для оформлення доставки зловмисник скинув фішингове посилання. Хмельничанка перейшла за ним, ввела особисті дані й одразу втратила понад 6000 гривень.
А от 40-річна жителька обласного центру намагалася в інтернеті купити Iphone. Знайшла оголошення й переказала «продавцю» 15 000 гривень. Та продавцем виявився шахрай. Так жінка залишилася і без грошей, і без телефону.
Аби вберегтися від зловмисників в інтернеті, правоохоронці радять дотримуватися простих правил безпеки під час купівлі-продажу товарів онлайн:
- користуйтеся лише перевіреними сайтами;
- обговорюйте деталі угоди виключно в чаті торговельного майданчика;
- не довіряйте підозріло вигідним пропозиціям
- надавайте перевагу післяплаті та перевіряйте товар особисто
- не переходьте за посиланнями від незнайомців
- не вводьте реквізитів платіжних карток (CVV-код, термін дії картки) на незнайомих платформах та не передавайте стороннім зазначену інформацію в будь-який інший спосіб.
Коментарі