Шум моторів, вібрація землі, обмежена видимість та ризик. «Обкатка» бронетехнікою – це один з етапів бойової підготовки нацгвардійців. Військовослужбовці проходять випробування під рухомою бойовою машиною або в безпосередній близькості до неї.
Під час таких тренувань інструктори створюють певне психологічне навантаження, аби виховати в бійців стійкість до екстремальних умов реального бою. Це дозволяє навчитися діяти спокійно та злагоджено, пришвидшити прийняття рішень у стресових умовах і зменшити ризик паніки під час виконання завдань.
Спочатку військовослужбовці мають проповзти під незаведеною бойовою машиною. Завдяки цьому солдати краще відчувають габарити власного тіла. Далі треба це зробити, коли двигун працює. І лише третьому етапі бронетранспортер проїжджає над бійцем, силует якого знаходиться нижче рівня поверхні землі.
— На сьогоднішньому занятті мені було дуже важливо відчути, який у мене стресовий поріг, коли буде проїжджати військова техніка. А також важливо, щоб і мої побратими відчули, який у них бар’єрний поріг, — ділиться враженнями гвардієць із псевдо Котигорошко.
У сучасних умовах війни стресостійкість є однією з ключових якостей військовослужбовця. Готовність до екстремальних ситуацій впливає не лише ефективність виконання бойових завдань, а й на збереження життя бійців.
— Сьогодні ми провели заняття з військовослужбовцями, які проходять курс базової загальновійськової підготовки. Було здійснено «обкатку» броньованою технікою, щоб визначити їхній рівень психологічної стійкості, — розповів командир взводу Артем Ковальов.
Такі заняття формують у гвардійців справжню стійкість і впевненість. У реальних боях ті, хто навчився тримати себе в руках у найважчі моменти, стають опорою для побратимів і мають успіх.
Коментарі