У Хмельницькій обласній прокуратурі кажуть, що після скандалу з масовим оформленням довідок з фіктивними діагнозами звільнили 16 прокурорів з інвалідністю. За даними правоохоронців, до махінації причетні вже колишня очільниця МСЕК Тетяна Крупа та її син Олександр Крупа. На сьогодні на Хмельниччині працюють 47 прокурорів з інвалідністю.
Про це «Слідство.Інфо» дізналося з відповіді на запит у Хмельницьку обласну прокуратуру.
«На даний час в органах прокуратури Хмельницької області згідно з наявними документами працює 47 прокурорів з інвалідністю. У період з 01 жовтня 2024 року по даний час звільнено з посад 16 прокурорів з інвалідністю», — йдеться у відповіді Хмельницької обласної прокуратури.
Нагадаємо, у 2024 році тодішню очільницю МСЕК Тетяну Крупу та її сина Олександра Крупу правоохоронці викрили на незаконному збагаченні. Під час обшуків лише готівкою у них знайшли майже $6 млн. За даними слідства, у робочому кабінеті чиновниця зберігала підроблені медичні документи з іменами чоловіків з фіктивними діагнозами.
Під час слідчих дій посадовиця намагалась викинути через вікно дві сумки з пів мільйонами доларів. Наразі ексчиновниця перебуває під вартою у київському СІЗО.
Згодом журналіст Юрій Бутусов опублікував імена 50 прокурорів Хмельниччини, які, за його словами, скористалися схемою оформлення фіктивної інвалідності. У своєму розслідуванні Бутусов зазначив, що майже всі прокурори Хмельницької області виявились… інвалідами 2-ї групи – згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи.
На це відреагували в Офісі Генерального прокурора. «У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури Генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування», — повідомили в Офісі Генерального прокурора.
Коментарі