вівторок, 23 червень 2026, 20:26
Надзвичайні події

На Хмельниччині викрили розтрату понад 14,6 млн грн під час будівництва шкільного укриття

На Хмельниччині викрили розтрату понад 14,6 млн грн під час будівництва шкільного укриття

На Хмельниччині правоохоронці повідомили про викриття схеми розтрати бюджетних коштів під час будівництва протирадіаційного укриття на території навчального закладу. За даними слідства, збитки державному бюджету становлять понад 14,6 млн гривень.

Правоохоронці викрили трьох осіб, яких підозрюють у причетності до незаконної схеми. Серед фігурантів — директорка будівельного товариства, інженер з технічного нагляду та селищний голова.

За інформацією правоохоронців, минулого року одна із селищних рад Кам’янець-Подільського району уклала договір із будівельною компанією на зведення протирадіаційного укриття для навчального закладу. Загальна вартість робіт перевищувала 62,6 млн гривень.

Під час розслідування поліцейські встановили, що до актів виконаних робіт могли вносити недостовірні відомості щодо обсягів та вартості будівництва. Зокрема, у документацію включали роботи та матеріали, які фактично не виконувалися та не використовувалися на об’єкті.

Як зазначають правоохоронці, інженер з технічного нагляду, знаючи про порушення, погоджував відповідні документи, а підрядна організація отримала бюджетні кошти за фактично невиконані роботи.

Наразі трьом фігурантам повідомили про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України — пособництво у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах та службове підроблення.

Директорці будівельного товариства суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1 млн гривень. Селищний голова та інженер з технічного нагляду перебувають під домашнім арештом.

Досудове розслідування триває.

Коментарі

Залишити коментар