У Хмельницькому на базі відділення поліції №2 Хмельницького райуправління відкрилась спеціалізована кімната для роботи з жінками і дітьми, які постраждали від різних форм насильства, а також від злочинів, пов’язаних із війною. Простір облаштований за методикою так званої «зеленої кімнати», яка передбачає чутливий, безпечний і недискримінаційний підхід до опитування та психологічного супроводу постраждалих.
Такі кімнати створюються з урахуванням потреб жінок і дітей, які пережили травматичний досвід. Вони обладнані меблями та інтер’єром, що забезпечують фізіологічний та психологічний комфорт, а також технічними засобами для відеофіксації слідчих дій без необхідності повторного опитування потерпілих, наприклад, під час судового засідання.
За словами керівництва поліції області, відкриття такої кімнати — важливий крок до забезпечення прав людини та створення умов для ефективної, але водночас гуманної роботи з постраждалими.
— Ми розуміємо, наскільки важливо, щоб жінка чи дитина, які звернулися по допомогу, відчули себе в безпеці з перших хвилин спілкування з поліцією. Ця кімната — це не лише про комфорт, а й про довіру, яку ми зобов’язані виправдати, — зазначив на відкритті простору заступник начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Валентин Білянський.
— Методика «зеленої кімнати» дозволяє не лише зменшити стрес для потерпілих, а й зібрати більш якісні свідчення, зафіксувати їх в відео та аудіоформаті, що в подальшому сприятиме ефективному розслідуванню злочинів слідчими, — зауважив ще один заступник начальника обласного управління поліції Олександр Радченко, який також є керівником слідчих підрозділів.
Проєкт вдалося реалізувати в рамках співпраці поліції з громадою, зокрема — завдяки підтримці та благодійній допомозі громадської організації «Тепло рідних сердець», засновницею якої є громадська активістка Леся Стебло. Беручи участь у відкриті простору, вона наголосила: «Ми бачимо, як багато жінок і дітей потребують не лише правового вирішення їхніх життєвих ситуацій, а й людяного ставлення. Завдяки підтримці Українського жіночого фонду та відкритості і готовності поліції до змін, ми разом створили місце,-де про постраждалих дбають не лише як про учасників процесу судочинства, а, перш за все, як про людей».
Коментарі